Od roku 1958 je v Kozinově statku v Újezdě otevřena Pamětní síň Jana Sladkého Koziny.

Expozice je po rekonstrukci zaměřena na historii chodské rebelie a na život Chodů. Zhlédnout je možné dřívé používané hospodářské nástroje, chodské kroje, obyčeje a zvyky. V senci můžete usednou za stůl který pochází z doby, kdy na statku hospodařil Kozina a pokud si pohoupáte vystavenou dětskou kolíbku, do roka a do dne můžete očekávat narození potomka.

Pamětní síň je otevřena v době od 1.5. do 30.9. každého roku.

Otevírací hodiny: úterý - neděle od 9,00 hodin do 17,00 hodin. Pondělí - zavřeno.

Vstupné: dospělí            25,--Kč

děti                 20,-- Kč

Prohlídku Pamětní síně lze domluvit i mimo otevírací dobu u Obecního úřadu Újezd na tel. č. 379722282 a nebo na emailové adrese obecního úřadu.

Doprovodný výklad je v českém nebo německém jazyce.

V muzeu je možné zakoupit pohlednice, brožury a turistické průvodce.

Do muzea je bezbariérový přístup. Parkoviště pro autobusy a os. auta je na návsi před statkem.

Brána

Brána Kozinova statku.