Oslavy 140. výročí založení SDH Újezd

Hasiči z Újezda oslavili v sobotu 8.9.2018 140. výročí od založení hasičského sboru v obci. Od 14,00 hodin se u Kulturního domu scházeli účastníci oslav nejen v hasičských uniformách, ale i v chodských krojích. Sešlo se více než 300 účastníků a z toho bylo více než 50 v krojích. Podpořit přišli újezdské hasiče i okolní sbory a přátele z SDH Pečky a z Ketzbachu ze SRN. V 15. 00 hodin vyšel od Kulturního domu početný průvod, aby po průchodu obcí položil věnec u pomníku padlých občanů obce ve světových válkách. Po státní hymně přešel průvod do sálu Kulturního domu, kde následovala slavnostní schůze s oceněním nejaktivnějších sborů. Závěr oslav proběhl při zábavě, kterou zpočátku obstarala Dechová hudba Domažličanka a skupina Lexikon. V průběho oslav bylo možno shlednout hasičskou techniku. Od první hasičské stříkačky, kterou obec Újezd zakoupila v roce 1976, až po nové čtyřkolky které používají hasiči z Domažlic a Folmavy.

Foto z akce naleznete v menu-fotografie.

4. 9. 2018 Zobrazit méně

Společenské organizace v obci pořádají Dětský den.

28. 5. 2018 Zobrazit více

Prvomájový průvod v Újezdě

Po deseti letech se v Újezdě uskuteční prvomájový průvod

2. 5. 2018 Zobrazit více

Pietní vzpomínka na amerického letce V.P.Kirkhama

Pietní vzpomínka na amerického letce V.P.KirkhamaPietní vzpomínka na V:P.Kirkhama

2. 5. 2018 Zobrazit více

Školení řidičů

Obecní úřad pořádá školení řidičů amaterů

22. 1. 2018 Zobrazit více

Zahrádkářská beseda

Beseda před zahrádkářskou sezonou

11. 1. 2018 Zobrazit více

TJ Sokol Újezd pronajme pohostinství v Újezdě na hřišti

Hostinec Stříbrnka je připraven k pronájmu

27. 12. 2017 Zobrazit více

Novoroční pochod

procházka po silvestrovské noci

27. 12. 2017 Zobrazit více

Občane Újezda uctili památku Jana Sladkého Koziny.

Občane Újezda  uctili památku Jana Sladkého Koziny.322. výročí popravy J.S.Koziny

27. 11. 2017 Zobrazit více