Obec Újezd
ObecÚjezd

Šetření s vodou z veřejného vodovodu

Oznámení pro občany

OZNÁMENÍ

Obec Újezd, jako majitel a provozovatel veřejného vodovodu v Újezdě a Petrovicích, žádá občany - odběratele vody z veřejného vodovodu, o šetření s vodou z tohoto zdroje. Vzhledem k nízkým dešťovým srážkám by mohlo dojít ke snížení vydatnosti vodních zdrojů. Proto je nutné využívat vodu z veřejného vodovodu pro zajištění chodu domácností (příprava jídel, hygiena, apod.). Nevyužívejte pitnou vodu na mytí aut, napouštění bazénů, zalévání zahrad.

Veřejná vodovodní síť není primárně určená pro napouštění bazénů. Kvůli vysoké rychlosti proudění vody v potrubí může dojít k uvolnění sedimentů, a tím k zakalení vody. I když tento zákal nemá vliv na kvalitu pitné vody, jsou tím ovlivněny její senzorické vlastnosti a odběratele si pak mohou na tento jev stěžovat. Rovněž hrozí pokles tlaku v síti, který se může projevit i u jiných odběratelů nebo dokonce akutní nedostatek vody i v jiných lokalitách.

Pokud dojde ke zhoršení situace v zásobování pitnou vodou z veřejného vodovodu bude obec nucena požádat Městský úřad Domažlice, odbor životního prostření o vydání opatření obecné povahy o dočasném omezení užívání pitné vody z veřejného vodovodu.

Datum vložení: 30. 4. 2020 8:28
Datum poslední aktualizace: 30. 4. 2020 8:31

Novinky o koronaviru a další aktuality z našeho webu.
Stačí si stáhnout mobilní aplikaci.

Svátek má Filip

Domažlicko

Svazek Domažlicko

Počasí dnes:

26. 5. 2020

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 10 až 6°C.