Odhalení desky Ulice Kozí prd

Obyvatele prdu si nainstalovali ceduli s označením ulice

15. 7. 2013 Zobrazit více

Obecní úřad v Újezdě uspořádal pietní vzpomínku na stíhacího pilota americké armády Virgil Paul Kirkhama. Pietní odpoledne začalo v 15,00 hodin u pamětní desky, věnované památce tohoto hrdiny, u obecního úřadu v Újezdě. Po státních hymnách a přivítání vzácných hostů - Mariona Kirkhama (bratra pilota) s rodinou, podplukovníka John D. Villiamse (zástupce velvyslanectví USA v Praze), paní Sládkové, zástupců Indian heat clubu Plzeň a dalších zúčastněných, přednesl krátký projev starosta obce Újezd a společně s místostarostou položil věnec k pamětní desce. Pak následovalo poděkování pplk. Villiamse a Mariona Kirkhama za udržování vzpomínky na Virgila Kirkhama.

Druhá část pietního odpoledne pokračovala od 17,00 hodin u pomníku na místě tragedie v Zadní Hoře. I zde zazněly státní hymny a starosta obce připomenul 68 let starou tragedii, která se na tomto místě odehrála. V letošním roce byl usnadněn přístup k pomníku po nově vybudované naučné stezce "Letecké stopy 2. světové války", kterou za finanční pomoci Dispozičního fondu vybudovala obec Újezd. Na závěr přítomní diskutovali se vzácnými hosty při občerstvení, které zajišťovali členové TJ Sokol Újezd.

Fotografie z celé akce nalezneté v záložce fotografie - Pietní vzpomínka..

2. 5. 2013 Zobrazit méně

Drkání v Petrovicích

Petrovické děti opět drkaly.

2. 4. 2013 Zobrazit více

Dětský silvestr v Petrovicích

SDH Petrovice pořádá Dětský silvestr

14. 12. 2012 Zobrazit více

Rozsvícení vánočního stromu v Újezdě a v Petrovicích

Rozsvícení vánočního stromu v Újezdě a v PetrovicíchV Újezdě a v Petrovicích se opět rozsvítil vánoční strom

3. 12. 2012 Zobrazit více

Setkání se seniory

Setkání se senioryObecní úřad v Újezdě pořádá setkání s občany na zasloužilém odpočinku.

22. 10. 2012 Zobrazit více

Výlov rybníka

Výlov rybníkaKaždoroční výlov obecního rybníka

15. 10. 2012 Zobrazit více