Společenské organizace za finnanční podpory Obce připravují Dětský den

Prvomájový průvod v Petrovicích

V Petrovicích organizují prvomájový průvod

30. 4. 2014 Zobrazit více

Pietní vzpomínka na amerického letce30. dubna si občané Újezda připomenou památku amerického letce, který zahynul na samem konci II. světové války.

28. 4. 2014 Zobrazit více

V Petrovicích proběhla oslava masopustu

SDH Petrovice zorganizoval oslavu masopustu

11. 3. 2014 Zobrazit více

Oslava masopustu v Újezdě

Oslava masopustu v ÚjezděTJ Sokol Újezd zorganizovala oslavu masopustu

3. 3. 2014 Zobrazit více

Turnaj v mariáši

V sobotu 1.2.2014 se v hostinci na Stříbrnce v Újezdě uskutečnil již XII. ročník turnaje ve voleném mariáši. Připravili jej místní přátelé mariáše s podporou obce a místních spolků. Tentokrát se sešlo 19 hráčů, kteří si to spolu rozdali ve čtyřech kolech. Po pětihodinovém klání si všichni pochutnali na guláši a pak si s očekáváním vyslechli vyhlášení výsledků. Vítězem letošního ročníku se stal Václav Císler z Domažlic, druhý byl místní karbaník Václav Chmelík a na třetím místě skončil Josef Ledvina z Chodova. Ošidnost karetní hry se projevila u loňského vítěze Jana Skovajsy, na něhož letos zbylo předposlední místo. Někdo bral výsledky víc vážně, někdo méně, ale všichni byli spokojeni, že si dobře zahráli. Některým ale i po dlouhém maratónu ještě svrběla ruka, a tak pokračovali až do pozdních nočních hodin. Příští rok si mohou dát repete.

mariáš

maráš

maiáš

maráš