Vzpomněli jsme výročí popravy Jana Sladkého Koziny

Vzpomněli jsme výročí popravy Jana Sladkého KozinyObec Újezd uspořádala výlet k výročí Koziny.

1. 12. 2016 Zobrazit více

Rozsvícení vánočního stromu v Újezdě

Rozsvícení vánočního stromu v ÚjezděOÚ Újezd připravil rozsvícení vánočního stromu

23. 11. 2016 Zobrazit více

Vítání občánkůObec přivítala děti narozené v roce 2015

19. 9. 2016 Zobrazit více

Informovaný senior

Plzeňský kraj organizuje informační projekt

9. 8. 2016 Zobrazit více

Pietní vzpomínka na poručíka Virgil Paul Kirkhama

Pietní vzpomínka na poručíka Virgil Paul KirkhamaVzpomínka na amerického letce, který zahynul v Zadní hoře

2. 5. 2016 Zobrazit více

Turnaj v mariáši 2016

V sobotu 2. 4. 2016 se v hostinci na Stříbrnce v Újezdě uskutečnil další ročník turnaje ve voleném mariáši. Připravili jej místní přátelé mariáše s podporou obce a místních spolků. Tentokrát se sešlo 22 hráčů, kteří si to spolu rozdali ve čtyřech kolech. Po pětihodinovém klání si všichni pochutnali na guláši a pak si s očekáváním vyslechli vyhlášení výsledků. Vítězem letošního ročníku se stal Ladislav Cibulka ze Ždánova, druhý byl místní karbaník Václav Chmelík a na třetím místě skončil Jan Řezníček z Postřekova. Ošidnost karetní hry se projevila u některých hráčů, kteří v loňském roce obsadili přední místa a letos zůstali na chvostě konečného pořadí. Někdo bral výsledky víc vážně, někdo méně, ale všichni byli spokojeni, že si dobře zahráli. Některým ale i po dlouhém maratónu ještě svrběla ruka, a tak pokračovali i po skončení turnaje. Příští rok si mohou dát repete.

mariáš

mariš

mariáš

mariášmariáš