Povinné "čipování" psů

Nová povinnost pro chovatele psů

10. 9. 2019 Zobrazit více

Petrovický utopenec

Petrovický utopenecHasiči z Petrovic pořádají závody přes rybník.

17. 7. 2019 Zobrazit více

Společenské organizace v obci pořádají dětský den

23. 5. 2019 Zobrazit více

Pietní vzpomínka na Virgil Paul Kirkhama

V úterý 30. dubna si občané Újezda připomněli tragický osud Virgil Paul Kirkhama, stíhacího pilota americké armády, který zahynul 30 dubna 1945 při plnění posledního bojového úkolu amerického letectva nad územím ČSR. Od 15. hodin se konala pietní vzpomínka u pamětní desky před obecním úřadem v Újezdě. Pietní vzpomínky se zúčastnil poslanec parlamentu ČR a primátor města Plzně p. Martina Baxa, Paní Sládková, p. Ivan Rolinger – kurátor muzea generála Pattona, členové historických klubů a občané Újezda. Po zaznění státní hymny ČR a USA přednesl proslov starosta obce p. Kalčík. Krátký proslov přednesl i pan Baxa a pan Rolinger představil činnost muzea generála Pattona v souvislosti na vzpomínku na Virgila Kirkhama. Na závěr se většina účastníku vyfotila před pamětní deskou se vztyčenými palci (oblíbené gesto Mariona Kirkhama), aby tato fotografie mohla být zaslána rodině Kirkhemových.

Od 17 hodin se konala druhá část vzpomínky u pomníku v Zadní hoře. Zde se sešel velký počet účastníků. Po státních hymnách přednesl projev starosta obce. Byl předčten dopis Marilyn Kirkham, který si můžete stáhnout níže. Na závěr všichni společně uctili památku Virgil Paul Kirkhama.

Foto z akce naleznate v nabídce menu - fotografie - pietní vzpomínka Kirkham 2019.

Dopis Marilyn Kirkham

7. 5. 2019 Zobrazit méně

Školení řidičů

Obecní úřad pořádá školení řidičů amaterů