Prďácké slavnosti

Prďácké slavnostiTřetí ročník Prďáckých slavností

14. 9. 2015 Zobrazit více

Prodej knihy "Říkalo se mu Kozina"

Prodej knihy "Říkalo se mu Kozina"Obec Újezd vydala knihu o Kozinovi

19. 8. 2015 Zobrazit více

Hasiči z Újezda navštívili kamarády v Katzbachu

Hasiči z Újezda navštívili kamarády v KatzbachuU příležitosti 125. výročí založení hasičského sboru v Katzbachu

22. 6. 2015 Zobrazit více

Dětský den v ÚjezděSpolečenské organizace v obci pořádaly Dětský den

22. 6. 2015 Zobrazit více

Ošetření Kozinovy lípy na Hrádku

Odborné ošetření památného stromu

8. 6. 2015 Zobrazit více

Turistická hra - Domažlicko s mobilem v kapse

Turistická hra - Domažlicko s mobilem v kapsePutování malebnou krajinou

5. 6. 2015 Zobrazit více

30. dubna v Újezdě vzpimínali na Virgil Paul Kirkhama - stíhacího pilota americké armády, který zahynul při plnění poslední bojové letecké akce americké armády v Čechách. Pietní vzpomínky, která začala v 15.00 hodin před budovou Obecního úřadu, se zůčastnil bratr pilota Marion s manželkou, dcerou a vnučkou. Přítomen byl i zástupce velvyslanectví USA v Praze kapitán Zachary Taron s manželkou. Přijeli přátele z Indian heat clubu Plzeň a další příznivci a přátele, kteří zachovávají tradice americké armády. Slavnostní projevy pronesli starosta obce Újezd p. Václav Kalčík a kapitán Taron. Poté následovalo přátelské setkání zejména s Marionem Kirkhamem.

Na druhou část pietní vzpomínky, která začínala v 17.00 hodin v Zadní Hoře, přijel přímo z letiště Charles H. Noble, syn plukovníka Charlese Nobla, velitele bojového uskupení B 16 obrněné divize, která jako jedna z prvních osvobozovala Plzeň. Pana Nobla ještě doprovázel jeho syn.

Obě části pietní vzpomínky se uskutečnily za velké účasti občanů a to jak domácích tak i přespolních. Nemohla chybět paní Zdena Sládková, která pečovala o pomníček v lese.

Fotky z celé akce najdete ve fotografiích

4. 5. 2015 Zobrazit méně

Zájezd do Technického muzea v Praze

SDH Újezd pořádá zájezd do technického muzea

9. 3. 2015 Zobrazit více

Výroční valná hromada SDH Petrovice

Petrovičtí hasiči budou hodnotit svoji práci

12. 1. 2015 Zobrazit více

Výroční valná hromada SDH ÚjezdHasiči v Újezdě zvou své členy na VVH.

7. 1. 2015 Zobrazit více